Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast

Dostępne Mikołajki Pomorskie

PFRON

Szanowni Mieszkańcy Gminy Mikołajki Pomorskie, pragniemy poinformować, iż pozyskaliśmy środki finansowe na realizację zadania „Dostępne Mikołajki Pomorskie” w ramach projektu „Dostępny samorząd - granty” realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych  w ramach Działania 2.18 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Celem projektu jest poprawa dostępności do usług publicznych świadczonych przez jednostki samorządu terytorialnego dla osób ze szczególnymi potrzebami, w tym osób z niepełnosprawnościami, poprzez wsparcie JST w spełnieniu wymogów dostępności określonych w ustawie z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz. U. z 2020 r., poz. 1062).

Całkowity koszt zadania wynosi 99 996,69 zł. Powierzony grant jest finansowany ze środków europejskich (84,28% dofinansowania) oraz ze środków dotacji celowej (15, 72% dofinansowania). W ramach projektu zostanie wdrożony szereg działań w obszarze dostępności architektonicznej, cyfrowej i informacyjno-komunikacyjnej, z uwzględnieniem potrzeb osób z problemami słuchu, w poruszaniu się i z trudnościami poznawczymi.

Aktualnie jesteśmy w trakcie realizacji zadań przewidzianych w umowie tj. wymiana terakoty, kontrastowe oznaczenia drzwi i schodów, wdrożenie rozwiązań zapewniających zgodność strony WWW i BIP urzędu z wymogami wynikającymi z Ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami oraz Ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej. Planowane przedsięwzięcia zostaną zakończone do 31.05.2023 r.

Dostępne Mikołajki Pomorskie - plakat informacyjny

Utworzono dnia 01.03.2023, 14:00

Jakość powietrza w gminie Mikołajki Pomorskie - PM10, PM2.5, PM1, temp., wilgotność, ciśnienie

 

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Zegar

Imieniny

Wójt Gminy

Wójt Gminy

Gminny System Komunikacji Online

GSKO

Usługi online

e-Urzad

epuap

obywatel.gov.pl

Facebook

Youtube

Spis rolny

Spis rolny 2020

Pogoda

MIKOŁAJKI POMORSKIE Pogoda

Mapa

Wyłączenia bieżące energii elektrycznej

Wyłączenia bieżace

Pomorskie

Pomorskie

Poradnictwo prawne

Poradnictwo prawne